Zjazd w Uniejowie 2014

W dniach 22-23 maja 2014 r. w Uniejowie odbył się wspólny zjazd Członków Stowarzyszenia Polskiej Unii Szpitali Klinicznych oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych. Ponad 40 przedstawicieli Szpitali Klinicznych z całej Polski zebrało się, aby rozmawiać o sprawach ważnych dla właściwego funkcjonowania służby zdrowia, wymienić doświadczenia w zarządzaniu placówkami oraz dyskutować o możliwościach poprawy systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Spotkanie obfitowało w cenne wnioski oraz zapoczątkowało wspólne inicjatywy. Uczestnicy zjazdu mieli również możliwość zapoznania się z przykładami międzynarodowych metod zarządczych, przedstawionymi przez przedstawicieli The World Bank Office oraz wzięcia udziału w wykładzie lek. med. Zbigniewa Kowalskiego pt.: „Czy można być liderem w szpitalu klinicznym?”. Podczas spotkania dyskutowano nad przyszłą formułą funkcjonowania Polskiej Unii Szpitali Klinicznych oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych – poddano do rozważań pomysł konsolidacji obu Stowarzyszeń, po to, by mogły one wspólnie dbać o interesy szpitali.