Zjazd w Uniejowie 2017

Zjazd Polskiej Unii Szpitali Klinicznych i Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych

W dniach 25 -26 maja 2017 r. w Uniejowie odbył się Zjazd Polskiej Unii Szpitali Klinicznych pod przewodnictwem Dyrektora Naczelnego Szpitala lek. med. Jana Talagi. W tym dorocznym spotkaniu wzięło udział blisko 50 uczestników – przedstawicieli kadry zarządzającej z 26 szpitali klinicznych z całej Polski. Podczas Zjazdu omawiane były kwestie związane m.in. ze zmianami w systemie opieki zdrowotnej, które od 1 października br. zaczną obowiązywać z uwagi na wejście w życie tzw. „ustawy sieciowej”. Omówione zostały również wpływ projektu o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych na kondycję finansową szpitali klinicznych, a w panelu dot. wybranych obszarów funkcjonowania szpitali klinicznych omówiono kwestię zdarzeń niepożądanych i zdarzeń medycznych w szpitalach klinicznych oraz działalność Rad Klinicystów w poszczególnych szpitalach członkowskich. Drugi dzień obrad dedykowany był kwestiom prawnym związanym z zarządzaniem szpitalem, a  swoją prelekcję wygłosiła mec. Katarzyna Fortak-Karasińska. W trakcie Zjazdu w Uniejowie swoje wystąpienie mieli mgr Piotr Bogacz oraz dr hab. Szczepan Cofta. Gościem Zjazdu był również dr Rafał Staszewski – Z-ca Kanclerza ds. Szpitali Klinicznych i Rozwoju, który przedstawił główne problemy z jakimi borykają się szpitale kliniczne w Polsce w optyce uczelni medycznej. Podczas Zjazdu odbyło się Walne Posiedzenie Polskiej Unii Szpitali Klinicznych, podczas którego prócz wyborów uzupełniających do Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia nadano tytuły honorowych członków Stowarzyszenia p. dr Marii Ilnickiej-Mądry – byłemu Dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Szczecinie oraz p. Ewie Książek-Bator – byłemu Dyrektorowi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jak co roku Zjazd był znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz płaszczyzną do poszukiwania nowych rozwiązań w codziennym zarządzaniu podmiotem leczniczym.

Pliki do pobrania (3)