Relacja z debaty "Rzeczpospolitej" pt. "Przyszłość finansowania szpitali” z udziałem przedstawicieli Polskiej Unii Szpitali Klinicznych

W dniu 14 grudnia 2022 r. odbyła się debata zorganizowana przez dziennik "Rzeczpospolia". W debacie uczestniczyli m.in. Przewodniczący Polskiej Unii Szpitali Klinicznych dyr. Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Jakub Kraszewski, dr n o zdr. Marcin Sygut, Wiceprzewodniczący PUSK, dyrektor SPSK nr 2 w Szczecinie, Konrad Jarosz, członek Komisji Rewizyjnej PUSK, dyrektor SPSK nr 1 w Szczecinie, Radosław Moks, członek zarządu BFF Banking Group w Polsce oraz Jerzy Gryglewicz z IZWOZ. Debatę prowadził red. Marcin Piasecki.

Podczas debaty poruszana był temat m.in. sytuacji finansowej szpitali po okresie pandemii, a także pośredniego wpływu obecnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie na sytuację szpitali.

Pełna relacja z debaty dostępna jest na stronie Rzeczpospolitej. Zapraszamy do lektury.

Zdjęcie: tv.rp.pl