Relacja ze Zjazdu PUSK w Uniejowie

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Uniejowie odbył się Zjazd Polskiej Unii Szpitali Klinicznych.
W tegorocznym zjeździe udział wzięło 49 członków kadry zarządzającej z  26 szpitali klinicznych z całej Polski. Podczas Zjazdu omawiane były kwestie związane z sytuacją finansową szpitali po I kwartale 2018 r., które zaprezentował p. Roger Hartwig ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im dr A. Jurasza w Bydgoszczy oraz wpływ projektowanych regulacji płacowych na sytuację finansową Szpitali, które omówił p. Stanisław Szczepaniak ze Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Pierwszego dnia obrad odbył się również Zwyczajny Walny Zjazd Stowarzyszenia, podczas którego nadano tytuły Honorowego Członka Stowarzyszenia p. dr hab. med. Maciejowi Kowalczykowi oraz p. Piotrowi Nowickiemu. Odbyły się również wybory uzupełniające do Zarządu Stowaryszenia oraz Komisji Rewizyjnej. Nowymi członkami Zarządu zostali p. dr n. o zdr. Inż. Jacek Kryś- Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza oraz p. Marek Karp – Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku zastępując byłych już Dyrektorów, a obecnie Członków Honorowych Stowarzyszenia p. dr hab. med. Macieja Kowalczyka oraz p. Ewę Książek-Bator. W skład Komisji Rewizyjnej zastępując p. Piotra Nowickiego – Honorowego Członka Stowarzyszenia wszedł p. dr n. med. Wiesław Chudzik- Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.

Drugi dzień obrad dedykowany był kwestiom związanym z odpowiedzialnością Dyrektorów Szpitali. Prawne aspekty odpowiedzialności zawodowej lekarzy pełniących funkcje kierownicze w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przedstawił dr Grzegorz Wrona – Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Drugim poruszanym tematem, który przedstawił p. prof. UAM dr hab. Jędrzej Skrzypczak – kierownik Zakładu Systemów Prasowych i Prawa Prasowego Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu był temat „Bezpieczeństwo medialne podmiotów leczniczych i osób pełniących funkcje kierownicze w podmiotach prowadzących działalność leczniczą. Reakcja na krytykę prasową".

Pliki do pobrania (3)