Spotkanie Członków Zarządu z Ministrem Zdrowia dr Adamem Niedzielskim

W dniu 2 grudnia 2022 r. Członkowie Zarządu Polskiej Unii Szpitali Klinicznych w składzie: Jakub Kraszewski, Renata Wachowicz, Bolesław Gronuś spotkali się z Ministrem Zdrowia Panem dr Adamem Niedzielskim w celu omówienia możliwych do podjęcia działań ze strony Zarządu zmierzających do intensyfikacji współpracy Polskiej Unii Szpitali Klinicznych z Ministerstwem Zdrowia.

Podczas ponad godzinnego spotkania Członkowie Zarządu zadeklarowali wsparcie Ministerstwa Zdrowia w zakresie konsultacji merytorycznych na wszystkich etapach podejmowanych prac legislacyjnych, a także wskazali gotowość do nakreślenia szerszej perspektywy zmian systemowych w ochronie zdrowia.

Ponadto nowy Zarząd przedstawił wybrane bieżące problemy zarządcze szpitali klinicznych. Wskazał również propozycje modyfikacji niektórych rozwiązań prawnych obecnie funkcjonujących.

Przed spotkaniem z Panem Ministrem Zdrowia odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia, podczas którego omówione zostały działania, które planowane są do podjęcia w najbliższym czasie.