Relacja ze Zjazdu PUSK w Pabianicach

W dniach 26-27 maja br. w Pabianicach odbył się Zjazd Polskiej Unii Szpitali Klinicznych pod przewodnictwem dr hab. med. Szczepana Cofty.
W Zjeździe wzięło udział blisko 40 przedstawicieli szpitali klinicznych z całej Polski, reprezentujących 25 podmiotów.
W Zjeździe udział wzięli: Wiceminister Zdrowia, Pan Marcin Martyniak, Dyrektor Departamentu Oceny Inwestycji, Pani Joanna Adasik, Przewodniczący KRAUM, prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała. Drugiego dnia gościliśmy Dyrektora Departamentu ds. Służb Mundurowych, Pana Arkadiusza Kosowskiego oraz eksperta z zakresu m.in. farmakologii, antybiotykoterapii, Pana dr hab n. med. Jarosława Woronia.
Zjazd był okazją do omówienia bieżących tematów z zakresu zarządzania szpitalami klinicznymi. Swoją prezentację przedstawił zebranym m.in. Pan Stanisław Szczepaniak, z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu oraz Pani Agata Michalak - Kierownika Biura Zarządu Stowarzyszenia. Podczas Zjazdu odbył się również Walny Zjazd Stowarzyszenia oraz posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali Klinicznych.